آلمان (اروپا)

کشور آلمان

 
 آلمان یکی از کشورهای اروپای غربی است که از سال ۱۹۸۹، پس از فروپاشی دیوار برلین، در تلاش است با توسعه اقتصادی روزافزون، گذشته‌ها را جبران کند

کشور آلمان از شمال با دریای شمالی، دریای بالتیک و دانمارک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش وسوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ و هلند هم‌مرز است.

 

 

پایتخت : برلین

زبان رسمی: آلمانی

پول رایج : یورو

اختلاف زمانی با تهران : دو ساعت و نیم عقب تر از تهران

فدرال دموکراتیک پارلمانی آلمان

اغلب مردم کشور آلمان مسیحی هستند. امید به زندگی در میان زنان ۸۱ سال و در میان مردان ۷۶ سال است. جمهوری فدراتیو آلمان ۱۶ فدراسیون دارد. این فدراسیون‌ها می‌توانند در برخی مسائل مستقل عمل کنند.

بادن وورتمبرگ، بایرن، برلین، براندنبورگ، برمن، هامبورگ، هسن، مکلنبورگ-فورپومرن، نیدرزاکسن، نوردراین-وستفالن، راینلاند-فالتز، زارلاند، زاکسن-آنهالت، اشلسویگ-هولشتاین و تورینگن ۱۶فدراسیون این کشور هستند.

آلمان عضو سازمان‌هایی چون سازمان ملل متحد، ناتو، G8، اتحادیه اروپا و ۱+۵ است.

پس از جنگ جهانی دوم که آلمان آغازگر آن بود، این کشور به دو بخش آلمان غربی و آلمان شرقی تقسیم شد و دیوار برلین شهر برلین را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم کرد.

طبیعت و گردشگری

آلمان از نظر طبیعت متنوع ومناظر زیبا و سرسبز نیز یکی از بهترین مقاصد گرشگری محسوب می شود . قرار گرفتن این کشور بین دریای شمال و بالتیک و وجود رشته کوه های آلپ در جنوب این کشور و وجود پارک ها و دریاچه های زیبا ، جذابیت آن را دو چندان کرده است.

گالری تصاویر