درباره برلین

برلین

پایتخت و بزرگترین شهر آلمان و دومین شهر بزرگ اتحادیه اروپا است.

مردم تمام دنیا این شهر را با جنگ سرد و دیوار برلین به یاد می‌آورند. برلین شهری است که حتی با تاریخ غنی و ریشه‌دار خود، هنوز هم حس شهری که در حال تکامل است را القا می‌کند. نمادهای دوره کلاسیک مثل دروازه‌ها و پل‌ها، در کنار دیوارهای رنگارنگ و پر از نقاشی‌های دیواری و معماری مدرن، پایتخت آلمان را مملو از شگفتی نشان می‌دهد.

 

 

برلین، پایتخت آلمان و بزرگ‌ترین شهر این کشور و همچنین مرکز اصلی سیاست، فرهنگ، رسانه و علم به شمار می‌رود. با اشاره به خصیصه‌ی فرهنگی آن، برلین، خانه‌ی معروف اپرای برلین و ارکستر فیلارمونیک برلین است، در حالی که صحنه‌ی هنرهای متنوعش شامل صدها گالری، مراسم و موزه‌هایی است که در میان جزیره‌ی موزه که مقر میراث جهانی یونسکو است، قرار گرفته‌اند.

نام برلین برای اولین بار در قرن ۱۳ شهرت یافت و تا سال ۱۸۷۱ برلین هنوز به پایتخت امپراتوری آلمان تبدیل نشده بود. با وجود ویرانی‌هایی که نتیجه‌ی جنگ جهانی دوم بودند و به دنبال آن چند دهه پس از فروپاشی قسمت شرقی دیوار برلین، این شهر بازسازی شده، امروزه گواهی است بر اهمیت اقتصادی و فرهنگی کشور آلمان. برلین ترکیبی تلفیقی از معماری جدید و کلاسیک، سرگرمی‌های پویا، خرید و مبادلات تجاری و طیف گسترده‌ای از ورزش‌ها و نهادهای فرهنگی را ارائه می‌دهد.

گالری تصاویر

    • Park Inn by Radisson Berlin Alexanderplatz