تور کنیا و تانزانیا شهریور (برگزار شده)

جزئیات تور

 • قیمت: 2760 دلار + نرخ بلیت پرواز
 • مدت: 9 شب و 10 روز
 • تاریخ برگزاری: 1402-06-22
 • حمل و نقل قطر
 • خدمات تور: اخذ ویزای توریستی
  پرواز رفت و برگشت قطرایر
  پرواز داخلی زنگبار به کنیا
  ترانسفرهای فرودگاهی و بین شهری
  8 گشت هیجان انگیز
  9 شب اقامت در هتل ها و لژ با صبحانه
  10 وعده غذایی در گشت ها
  تورلیدر فارسی زبان همراه
  تور لیدر محلی
  بیمه مسافرتی

درباره تور

تور زنگبار و کنیا

نیکا گشت مجری انحصاری تور زنگبار و کنیا ، برای سومین بار با اجرای این تور بی نظیر و هیجان انگیز ، میزبان شما عزیزان است.

تور زنگبار و کنیا در ۲۲ شهریور ماه و به مدت ۱۰ روز با کامل ترین برنامه گشت ها اجرا خواهد شد . 

برنامه سفر :  

روز اول

با ورودمان به زنگبار، جزیره عروس تانزانیا در شرق آفریقا روزمان را شروع خواهیم کرد.

بعد از تحویل دادن چمدان هایمان، با تماشای شن های سفید در کنار آب های آبی شفاف رو به رویمان خستگی سفر را از تنمان خارج خواهیم کرد. و ناهار صرف میکنیم .

چه چیزی می تواند بهتر از نوشیدن نوشیدنی خنک در کنار آب های نیلگون و حیات وحشی زیبا از جنس آرامش باشد؟

 

روز دوم 

بعد از صرف صبحانه ای مفصل، با قایق هایمان به سمت جزیره مرموز و زیبای چانگو یا همان جزیره زندان خواهیم رفت.

دلیل رمز آلود بودن این جزیره آن است که بنا بر شواهد قرار بوده است این جزیره در قرن نوزدهم به عنوان زندانی برای بردگان استفاده شود، اما بعد ها به عنوان ایستگاه قرنطینه برای تب زرد مورد استفاده قرار می گیرد.

 ولیکن امروزه راک سیتی به دلیل سواحل بلورینش، آب های نیلگون و لاک پشت های غول پیکر آلدابرا  و تنوع پرندگان و پروانه هایش به یکی از زیباترین مقصد های جهان تبدیل شده است.

بعد از کشف رموز این جزیره، به گشتن  و عکاسی در کوچه های باریک شهر سنگی می پردازیم. باید بدانید که این تازه شروع ماجراست.

پس از گذر از هزارتوی کوچه های سنگی، به سمت قلعه قدیمی شهر و بازار ساحلی هزار رنگ فروزان خواهیم رفت. و همچنین ناهار امروز با ما همراه خواهید بود.

 

روز سوم 

امروزمان را با صرف صبحانه و تحویل اتاق هایمان شروع خواهیم کرد.

کشت ادویه در زنگبار سابقه طولانی دارد و این جزیره از زمان های قدیم مرکز تجارت ادویه بوده است. امروزه هم این صنعت بخش مهمی از اقتصاد محلی است و ما هم قرار است از مزارع ادویه و نحوه کشتشان بازدیدی عمیق داشته باشیم. بدون شک این یکی از منحصر به فرد ترین تجاربمان خواهد بود.

بعد از آن به جزیره نونگویی خواهیم رفت. جزیره ای همیشه بیدار!

سواحل شنی سفید رنگ در کنار درختان استوایی خمیده بر روی آب های نیلگون دریا ، کافه و رستوران هایی پر شور و هیجان، این جزیره را محبوب کرده است و ما نیز در این جزیره شب را صبح خواهیم کرد.

 

روز چهارم

امروز در هتل زیبایمان در ساحل شمالی جزیره خواهیم بود.

پیشنهاد ما به شما این است که امروز با ما همراه شوید تا به یکدیگر اسنورکلینگ و غواصی را در آب های نیلگون جزیره نونگویی تجربه خواهیم کرد.

 

روز پنجم 

امروز پس از صرف صبحانه وارد قسمت بعدی سفرمان یعنی کنیا خواهیم شد.

پس از استراحت در هتل پنج ستارمان، به سمت مرکز شهر برای خرید سیم کارت و تبدیل پول هایمان خواهیم رفت.

 

روز ششم 

امروز صبح قرار است یکی از هیجان انگیز ترین روزهایمان را داشته باشیم، پس آماده باشید.

صبح در مرکز نگهداری زرافه ها شروع خواهد شد. در این مکان می توانیم به این حیوانات زیبا غذا بدهیم و در کنارشان لحظات هیجان انگیز و خاصی را سپری کنیم.

برای ناهار به رستوران معروف کباب های آفریقایی خواهیم رفت و با طعم غذا های لذیذ و منحصر به فرد آفریقا آشنا خواهیم شد.

بعد از ظهرمان را با رقص و پایکوبی در مرکز بوماس شروع خواهیم کرد و با آیین ها و رقص ها و شیوه زندگی قبایل متفاوت آشنا خواهیم شد و همراهی شان خواهیم کرد.

 

روز هفتم 

کنیا، شهری پر از عجایب و هیجان است.

پس از صرف صبحانه، به سمت پارک ملی ماسایی مارا که دارای یکی از متنوع زیستگاه ها است، حرکت خواهیم کرد. پس از آن توقفی در کنار دره افسانه ای ریف خواهیم داشت.ناهار را صرف میکنیم 

دره بزرگ ریفت یک شگفتی زمین شناسی است که بیش از ۶۰۰۰ کیلومتر از سوریه تا موزامبیک در جنوب شرقی آفریقا امتداد دارد و افسانه هایی را با خود حمل می کند.

پس از تماشای هایرکس های صخره ای، به سمت هتل راحتمان در ماسایی مارا خواهیم رفت و بعد از آن  به سمت لندکروز هایمان برای شروع ماجراجویی هایمان می رویم. همچنین شام نیز مهمان نیکا گشت خواهید بود.

 

روز هشتم 

پس از صرف صبحانه قرار است شاهد یکی از عظیم ترین و زیبا ترین قلمرو های باقی مانده حیات وحش در جهان باشیم.

تا به حال راجب ۵BIG CHALLENGE  شنیده اید؟

در این روز به سمت دروازه های پارک ملی ماسایی مارا می رویم و قرار است با تماشای حیوانات عظیم الجسه در طلوع آفتاب استوایی، یکی از نفس گیر ترین تجربیات را با یکدیگر داشته باشیم. ناهار را صرف کرده و بعدازظهر با کوله باری از عکس های بی نظیر و تجربه های به یادماندنی مان به سمت لوژ زیبایمان باز خواهیم رفت. بعد از استراحت، شام را باهم صرف می کنیم. 

 

رور نهم 

باز هم میرویم به سمت تجربه های جدید تا کوله بارمان را پر تر از آنچه که هست کنیم.

امروز به دیدار قبایل ماسایی مارا خواهیم رفت. در کنار یکدیگر با آداب و رسوم این مردم مهاجر، نوع معاش و شکار و رقص و شیوه گذران عمرشان آشنا خواهیم شد. 

پس از آن به سمت یکی از نفس گیر ترین مناظر جهان یعنی دریاچه نایواشا حرکت خواهیم کرد.

پس از صرف ناهار، دریاچه را با قایق های سنتی آفریقایی طی می کنیم. در این حین از اسب های آبی، گورخرها و واترباک هایی که اطراف دریاچه روز خود را سپری می کنند، بازدید خواهیم کرد و این یکی از دلنشین ترین منظره های سفر است. امشب هم شام مهمان نیکا گشت خواهید بود. 

 

روز دهم :

فکر نکنید این روز آخر به معنای اتمام سفر ما است، این تازه شروعی است برای گشتن دنیا در کناریکدیگر.

از قدیم هم گفته اند:

بسیار سفر باید تا پخته شود خامی

صوفی نشود صافی تا در نکشد جامی

در این روز پس از صرف صبحانمان، آخرین گشتمان در در محوطه دریاچه را خواهیم داشت ،ناهار را صرف کرده و پس از آن به سمت نایروبی خواهیم رفت.

 

 

جهت مشاهده سایر تورهای نیکا گشت اینجا را کلیک کنید.

جهت تهیه بلیط آنلاین اینجا را کلیک کنید

لیست هتل‌ها و تعرفه قیمت

نام هتل خدمات هتل قیمت دو تخته
قیمت یک تخته قیمت اتاق کودک با تخت (۶ تا ۱۲ سال) قیمت اتاق کودک بدون تخت (۲ تا ۶ سال) توضیحات
هتل های 4 و 5 ستاره صبحانه
10 وعده غذایی در گشت ها
2760 دلار + نرخ بلیت پرواز 3460 دلار + نرخ بلیت پرواز 2390 دلار + نرخ بلیت پرواز 1650 دلار + نرخ بلیت پرواز
نمایش بیشتر

برنامه روزانه

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
زنگبار

بامداد، تهران را به مقصد دوحه ترک می کنیم. توقفی کوتاه در دوحه خواهیم داشت و از آنجا به سمت زنگبار پرواز می کنیم. بدون شک سواحل جزیره زنگبار را میتوان در زمره یکی از بهترین و زیباترین سواحل قاره آفریقا به شمار آورد؛ جزیره ای شگفت انگیز از سواحل استوایی و شنهای سفید و آبهای نیلگون که حیات وحش زیبا و تاریخ غنی و فرهنگی جذاب به عمق و غنای آن افزوده.

بعد از استراحت  به سمت بافت قدیمی شهر سنگی می رویم که در میراث یونسکو ثبت شده است. خانه های سنگی قدیمی با درهای چوبی رنگارنگ و منقش به طرح های زیبا و پیاده روهای سنگ فرش بسیار باریک که محل عبور مردمان مختلفی از قاره آفریقاست از جذابیت های این بخش از جزیره است. بعد از صرف ناهار تا عصر در این جزیره تور پیاده روی خواهیم داشت و بعد از آن به هتل باز می گردیم.

 

 

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
زنگبار

امروز سوار بر قایق می شویم و به جزیره زیبای زندان می رویم. این جزیره محل موقتی برای نگهداری از برده ها پیش از عظیمتشان به سمت سرنوشت غم بارشان بوده، اما امروزه خالی است و به شما شانس دیدن مکانی سرشار از صلح و سکوت را می دهد. همچنین این جزیره خانه لاک پشت های عظیم الجثه ایست که عمر بعضی از آنها به 200 سال نیز می رسد. می توانیم با آنها عکس بگیریم ، به آنها غذا بدهیم و لاک پشت ها را از نزدیک لمس کنیم. صرف ناهار

همچنین می توانید قدم زنان به داخل جنگل رفته و به تماشای طیف گسترده ای از پرندگان ، طاووس های رنگارنگ ، خفاش ها و پروانه ها بپردازید . از این صخره ی مرجانی لذت ببرید و همچنین از تفریحات آبی آن استفاده کنید.

 

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
زنگبار

پس از صرف صبحانه عازم یکی از شگفت انگیزترین قسمت های این سفر خواهیم شد. شانس این را خواهیم داشت تا به مزارع ادویه برویم و نحوه کشت و تولید ادویه و روش سنتی بالا رفتن از درختان بلند برای چیدن میوه های استوایی را از نزدیک ببینیم. در صورت تمایل می توانید  برنج ادویه دار سنتی با گوشت گاو و سس مخصوص زردچوبه و… که در پوست نارگیل سرو می شود را صرف کرده و بعد از ان تمام مسیر تا ساحل نونگویی، شمال جزیره را با ون طی کرده و آنجا می توانید از تفریحات آبی یا غواصی لذت ببرید . درختان استوایی خمیده روی دریا و کافه ها و رستوران های زیبا و پرجنب و جوش از جذابیت های این ساحل است.

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
زنگبار

امروز  روز آزاد شماست تا به استفاده از سواحل زیبا بگذرانید. به عنوان آخرین روز  فرصت خواهید داشت تا از سواحل زیبای این جزیره لذت ببرید . با کوله باری از خاطرات، از سواحل باشکوه کشور تانزانیا در جزیره زنگبار به سمت هتل برای آخرین شب رهسپار خواهیم شد.

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
نایروبی

بعد از صرف صبحانه و کمی استراحت ، اتاق ها را تحویل داده و به سمت فرودگاه حرکت میکنیم . به سمت نایروبی پرواز می کنیم و حوالی ظهر به نایروبی می رسیم. پس از انجام تشریفات فرودگاهی به سمت هتل 5 ستاره می رویم . بعد از آن گشتی در شهر نایروبی خواهیم داشت. حوالی غروب نیز برای تبدیل پول و خرید سیم کارت به مرکز شهر می رویم. همچنین وقت خواهیم داشت تا اتمسفر یک کشور آفریقایی را در خیابان مشهور جومو کنیاتا از نزدیک ببینیم و لمس کنیم

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
نایروبی

پس از صرف صبحانه گشتی در نایروبی، پایتخت کشور کنیا خواهیم داشت. نایروبی بزرگترین، مدرنترین و جوانترین شهر در شرق قاره آفریقا محسوب میشود و به آن شهر سبز زیر نور آفتاب لقب داده اند. آسمان خراش های بلندی که لک لک های مارابو همچون دایناسورهای باستانی بر فراز آن پرواز می کنند تصویری زیبا را در اولین مواجهه با یک پایتخت آفریقایی در ذهن ها حک می کند.بعد از صرف ناهار، بعدازظهر را در مرکز فرهنگی بوماس به آشنایی با رقص ها و آیین ها و شیوه زندگی قبایل مختلف کنیا می گذرانیم.

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
ماسایی مارا

صبح زود نایروبی را به سمت یکی از بزرگترین و زیباترین پارکهای ملی دنیا یعنی ماسایی مارا ترک می کنیم. در راه توقفی کوتاه در مجاورت دره ریفت خواهیم داشت. ناهار را در یکی از شهرهای بین راه صرف می کنیم و سپس به سمت ماسایی مارا می رویم و حوالی غروب به آنجا خواهیم رسید.

شام امشب را نیز مهمان نیکا گشت هستید.

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
ماسایی مارا

 گشت را با ماشینهای لندکروز در پارک آغاز می کنیم. ماسایی مارا بهترین پارک در کشور کنیا برای دیدن حیات وحش است. ناهار امروز مهمان نیکا گشت خواهید بود.

این پارک سالانه میزبان میلیونها حیوان است که دشت های خشک تانزانیا را پشت سر می گذارند و به سودای غذای تازه وارد پارک ماسایی مارا می شوند. تجربه دیدن حیوانات زیبا که در نور مایل خورشید استوایی در دشت های بی کران ماسایی مارا ،تجربه ای زیبا و بی نظیر و غیرقابل تکرار است. بعد از آن شام را صرف میکنیم

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات
نایواشا

صبح زود و پس از صرف صبحانه پایتخت را به سمت دریاچه زیبای نایواشا ترک می کنیم. در طول مسیر گورخرها و زرافه های زیبایی که در کنار جاده به آرامی می خرامند در پس زمینه آتش فشان باستانی لونگونوت تصویر بسیار زیبایی به وجود می آورد. حدود 90 کیلومتر راه را طی می کنیم و نهایتاً به لوژ زیبایمان در کنار دریاچه می رسیم. پس از صرف ناهار فرصت این را خواهیم داشت تا گشتی در اطراف بزنیم و از حیوانات مختلفی که در محوطه لوژ پرسه می زنند دیدن کنیم. دریاچه نایواشا خانه بیش از 400 گونه از پرندگان زیباست. بعدازظهر گشتی با قایق روی دریاچه خواهیم داشت و از اسب های آبی و پرندگان زیبای دریاچه دیدن می کنیم. وپس از آن شام را صرف میکنیم

محل اقامت شب جاذبه‌های مورد بازدید توضیحات

بعد از صرف ناهار و خروج از هتل ، نایواشا را به مقصد فرودگاه نایروبی ترک میکنیم و با پرواز قطر به دوحه و سپس به سمت تهران خواهیم آمد.

گالری تصاویر

درخواست تور