کانادا (آمریکا)

کانادا

پایتخت: اتاوا

وسعت: ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومترمربع

جمیعت: ۳۴۵۷۶۰۰۰ نفر

زبان رسمی: انگلیسی، آمریکایی، فرانسوی

پول رایج: دلار کانادا

شهرهای مهم: اتاوا، تورنتو،کبک، ونکوور

اطلاعات عمومی: 

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی و دومین کشور پهناور جهان است که بخش زیادی از خاک آن به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال، خالی از سکنه‌است. این کشور از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی و قاره شمالگان محدود می‌شود و از جنوب و شمال غرب با ایالات متحده آمریکا همسایه‌است. هرچند کانادا پس از روسیه بزرگ‌ترین کشور جهان است، اما جمعیت آن تنها حدود یک پنجم جمعیت روسیه است. نزدیک به ۹۰ درصد از جمعیت این کشور تا فاصله ۲۰۰ کیلومتری مرز آمریکا زندگی می‌کنند. آبشار نیاگارا، عریض‌ترین آبشار جهان هم در این کشور قرار دارد.

ادیان و مذاهب:

مسیحیت ۷۷٫۰٪، بی‌دین· ۱۶٫۲٪، اسلام  ۲٫۰٪، یهودیت ۱٫۱٪، بودایی ۱٫۰٪، هندوئیسم  ۱٫۰٪، سیک ۰٫۹٪

اقتصاد:
کانادا کشوری نوین و دارای فناوری پیشرفته‌است و توان تأمین انرژی سوختی خود از منابع درون‌مرزی را دارد. این کشور دارای منابع گستردهٔ طبیعی است، و برخی از استان‌های آن وابستگی سنگینی به استفاده از این منابع دارند.
کانادا دارای منابع معدنی غنی، صنایع پیشرفته ای چون خودروسازی، صنایع شیمیایی و نفت، صنایع غذایی، چوب و کاغذ، صنایع معدنی و فلزی و شیلات و محصولات فراوان کشاورزی از جمله گندم، دانه‌های روغنی، میوه، سبزیجات و توتون است.
این کشور از نظر صنعت و فناوری، کشوری پیشرفته‌ است که سیستم اقتصادی آن به شدت به خصوص در بخش بازرگانی و داد و ستد به ایالات متحده وابسته‌ است، به نحوی که باعث شده این کشور رابطهٔ اقتصادی پیچیده وبلند مدتی را با این کشور داشته باشد؛ وابستگی این کشور به بخش منابع طبیعی گرانبهایش نیز بسیار زیاد می‌باشد.

جاذبه های گردشگری:
دریاچه مورین در پارک ملی بنف در استان آلبرتا، دره ای در ابرشهر لکسینگتون میزوری، برج ملی کانادا (برج سی ان)، استادیوم‌های ورزشی (مرکز راجرز نخستین استادیوم ورزشی دنیاست که مجهز به سقف کاملا جمع شدنی است)، تالار شهر، میدان یانگ و داندس، جزایر تورنتو (جزایر تورنتو بخشی از بزرگترین جامعه شهری فاقد اتومبیل در شمال امریکا است. این جزایر توسط کشتی قابل دسترسی هستند)، کلیسای جامع کاتولیک سنت مایکل و کلیسای سنت جیمز به عنوان قدیمی‌ترین کلیساهای تورنتو، کاسالوما (این قلعه در مرکز شهر تورنتو قرار دارد)، موزه سلطنتی انتاریو، بازار سنت لارنس، تالار مشاهیر هاکی، گالری هنر انتاریو، مرکز علوم انتاریو و باغ وحش تورنتو.

در خارج از شهر آبشار نیاگارا قرار دارد که بزرگ‌ترین آبشار از نظر عرض است و یک دهکده رویایی نیز به همین نام(نیاگارا) وجود دارد نزدیک به نیمی از مساحت کانادا را فلات لارنسی تشکیل می‌دهد، منطقه‌ای نسبتاً مسطح پوشیده از سنگ سخت که خلیج هودسون را در محاصره دارد و تا اعماق سرزمینهای داخلی نفوذ می‌کند. انتهای دور از دریای این فلات سراشیب تندی دارد که در شرق در کنار زمینهای پست اطراف رود لارنس و دریاچه‌های بزرگ مشخص است. به طرف غرب رشته‌ای از دریاچه‌های عمده (شامل دریاچهٔ وینیپگ) مرز با جلگه‌های سبزه زار مرکزی را متمایز می‌کند. منطقهٔ کوهستانی وسیعی – با بیش از ۸۰۰ کیلومتر پهنا – در غرب جلگه‌ها قرار دارد. این سلسله جبال غربی متشکل است از کوه‌های راکی مکنزی ساحلی و سنت الایاس که شامل بلندترین نقطه کاناداست.

 

 

وضیعت آب و هوایی:
آب و هوای آن سرد و در بیشتر نقاط قطبی است. البته آب و هوا، در بخش جنوب غربی، جایی که شهر ونکوور و جزیره ونکوور از استان بریتیش کلمبیا در آن قرار دارند، معتدل است. آب و هوای تورنتو سرد و جنگلهای تایگا در این کشور دیده می‌شود. در ساحل اقیانوس آرام میانگین دما در زمستان فقط کمی بالاتر از دمای انجماد است. در بیشتر مناطق بریتیش کلمبیا ریزش باران سنگین است. در باقی کشور میزان کل بارندگی متوسط یا کم است. تقریباً در تمامی کانادا برف سنگینی در زمستان‌ها می‌بارد.

گالری تصاویر

مدارک مورد نیاز : 

اصل پاسپورت امضا شده با حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ سفر و پاسپورت های 10 سال اخیر (دارای حداقل یک ویزای شنگن)
تکمیل فرم درخواست ویزا
ترجمه شناسنامه ، کارت ملی ، سند ازدواج ، مدارک تحصیلی
ترجمه اسناد ، مبایعه نامه و اجاره نامه (خانه ، زمین ، محل کار ، خودرو و…)
عکس 6 در 4 رنگی جدید با زمینه سفید
ترجمه مدارک شغلی :
جواز کسب 
روزنامه رسمی ، آخرین آگهی تغییرات ، صورتجلسه ، اساسنامه شرکت 
کارت نظام پزشکی ، پروانه طبابت
پروانه نظام مهندسی ، پروانه بهره وری ، قرارداد ساخت و پایان کار 
پروانه وکالت 
نامه اشتغال به کار یا حکم بازنشستگی ، حکم کارگزینی ، فیش حقوقی 6 ماه آخر ، سابقه بیمه
دانشجویان و دانش آموزان : گواهی اشتغال به تحصیل،فرزندانی که با یکی از والدین خود سفر می کنند، رضایت نامه محضری از والد دیگر)
مدارک بانکی : مانده حساب به ازای هر نفر حداقل 300 میلیون تومان (یک هفته قبل از وقت سفارت) تمکن مالی از بانک به انگلیسی و معادل دلار کانادا با مهر و امضا بانک گرفته شود)
نامه ریجکتی ، درصورتی که قبلا ریجکت شده اید.
و همچنین در صورتی که پرونده مهاجرتی دارید ، جزییات آن اعلام شود