درباره ورشو

ورشو

ورشو نام پایتخت کشور لهستان است و جمعیتی نزدیک به ۱٫۷۱۶٫۰۰۰ نفر دارد. شهر ورشو از جمله شهر‌هایی است که شاهد اتفاق‌های مختلف در طول تاریخ بوده است و از این رو محلی مناسب برای سفر و تجربه‌ای شگفت انگیز محسوب می‌شود. این شهر از جمله شهرهایی است که در رویدادهای جنگ جهانی دوم بشدت آسیب دید و ۹۵ درصد شهر با خاک یکسان شد.

 

 

 ریشه نام ورشو به زبان لهستانی باز می‌گردد و بمعنی متعلق به واراز می‌باشد. واراز شخصی زمین‌دار و صاحب مقام در روستایی در همین منطقه در قرن دوازدهم یا سیزدهم میلادی بوده‌است.

شهر ورشو در۲۶۰ کیلومتری دریای بالتیک واقع شده است. آب و هوای شهر سرد و ارتفاع آن از سطح دریا نزدیک به یکصد متر است و بهترین فصل های سال از نظر آب و هوا فصول پاییز و بهار هستند. 

شرایط حمل و نقل در ورشو بسیار مناسب است. راه‌های این شهر از کیفیت بالایی برخوردارند. 

 

در طول تاریخ بویژه سیصد سال اخیر ورشو عموماً از مراکز مهم مهاجرپذیری در اروپا بوده و اقوام متعددی از شرق و مرکز اروپا راهی این ناحیه شده‌اند. از این رو آن را به پاریس دوم یا پاریس شرق نیز ملقب کرده‌اند.

تنوع از مشخصه های غذاهای لهستانی است و ترکیبات اصلی غذاها در این کشور واقع در اروپای مرکزی نخست انواع گوشت و سپس انواع سبزیجات و در آخر هم غلات و رشته فرنگی است. 

“Bigos”، پنکیک سیب زمینی، “Rosol” ، “ماکویک”، “اوس سیپک”، کرپ های نازک “نالسکینی” و  “گمپکی” از غذاهای معروف ورشو است. 

 

گالری تصاویر