نایروبی

درباره نایروبی

معرفی کلی نایروبی

نایروبی به عنوان بزرگ ترین و پایتخت کنیا، سالانه مورد توجه شار زیادی از گردشگران است. نایروبی به عنوان یکی از بزرگترین شهر های آفریقای شهری، به عنوان مرکز اصلی اداری، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نیز شناخته می شود.

برای شناخت نایروبی نیاز است تا اطلاعات کلی را راجب این شهر استثنائی داشته باشید.

 

 

موقعیت جغرافیایی: نایروبی در بخش جنوب مرکزی کنیا و در ارتفاع حدودی ۱۷۹۵ متری از سطح دریا واقع شده است. نایروبی بر روی رودخانه نایروبی و در بخش جنوبی ارتفاعات مرکزی کشور کنیا قرار دارد.

جمعیت: بدون شک جمعیت یکی از معیارهایی است که هر روزه در حال تغییر است و نحوه محاسبه آن به شدت دشوار می باشد. ولی به عنوان آخرین اطلاعات بدست آمده، نایروبی حدود ۴.۷ میلیون نفر جمعیت دارد.

اهمیت اقتصادی: نایروبی به عنوان یک مرکز مهم برای امور مالی، بازرگانی و تجارتی در کنیا عمل می کند. این شهر در اصل مرکز بورس اوراق بهادار نیز است که یکی از بزرگترین بورس های آفریقا به شمار می رود. بسیاری از مشاغل ملی و بین المللی آفریقایی دارای دفتر مرکزی در این شهر هستند.

زیرساخت: نایروبی دارای زیرساخت های مدرن بسیاری است. از این زیرساخت ها می توان از یک شبکه حمل و نقل توسعه یافته با بزرگراه ها، راه آهن، و یک فرودگاه بین المللی به نام فرودگاه بین المللی Jomo Kenyatta نام برد. نایروبی همچنین به دلیل خط افق خود که دارای چندین ساختمان مرتفع و جاذبه های دیدنی و متنوعی است، مشهور است.

گردشگری و فرهنگ: نایروبی دارای جاذبه های متنوعی از جمله پارک های ملی و بکر، حیات وحش غنی، موزه ها، گالری های هنری و مراکز فرهنگی است و سالیانه این تنوع را به گردشگران خود ارائه می دهد. اصلی ترین جاذبه این شهر، پارک ملی نایروبی، واقع در خارج از شهر است. این یک پارک حیات وحش منحصر به فرد است که به بازدیدکنندگان خود اجازه می دهد تا حیات وحش را در پس زمینه و در افق شهر ببینند.

آموزش: نایروبی دارای چندین دانشگاه و مؤسسه آموزشی  بزرگ و معتبر است که آن را به مرکزی برای آموزش عالی در شرق آفریقا تبدیل کرده است. در ضمن دانشگاه نایروبی قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه کنیا است.

آب و هوا: نایروبی به دلیل منطقه قرارگیری جغرافیایی اش، آب و هوای معتدلی دارد. این شهر یک فصل خنک و خشک از ژوئن تا آگوست، یک فصل گرم و خشک از ژانویه تا فوریه و دو فصل بارانی از مارس تا مه و اکتبر تا دسامبر را دارا است و شما می توانید بنا بر شرایط آب و هوایی مورد علاقتون، زمان بازدید از این شهر را تعیین بفرمایید.

چالش ها: مانند بسیاری از شهرهایی که به سرعت در حال رشد هستند، نایروبی با چالش های مختلفی مانند ترافیک، شرایط مسکن نامناسب و نابرابری اجتماعی مواجه است. با این حال، این شهر به طور فعال برای رسیدگی به این مسائل و بهبود کیفیت زندگی برای ساکنان خود و بازدیدکنندگان تلاش می کند.

 

گالری تصاویر