کینگستون

درباره کینگستون

کینگستون شهری در شرق انتاریو کاناداست که در انتهای شرقی دریاچه‌ی انتاریو، ابتدای رودخانه سنت‌لارنس و در دهانه‌ی رودخانه‌ کاتاراکوی(Cataraqui) قرارگرفته است. درحقیقت کینگستون بین تورنتو، انتاریو، مونترال و کبک واقع شده‌است. همچنین منطقه‌ی توریستی هزار جزیره در نزدیکی کینگستون، شهری است که به‌نام «شهر سنگ آهک» معروف است و دلیل آن، ساختمان‌هایی هستند که در عملیات ساختشان از سنگ آهک بهره برده‌اند. کینگستون به‌مدت ۳ سال، پایتخت کانادا بود. این شهر، به‌دلیل نقاط تاریخی مشهورش و ۲۱ سایت تاریخی به‌ثبت رسیده، بیانگر گذشته‌ی سرزمین پهناور کاناداست. شما در کینگستون، می‌توانید به موزه‌ی زندان کانادا، قلعه‌ی هنری، جزیره‌ی ولف، شهرداری و آبشار نزدیک مرکز شهر بروید یا گردشی در هزار جزیره داشته باشید. 

 

پارک ملی هزار جزیره

با شنیدن نام پارک ملی هزار جزیره کینگستون شاید تصور کنید در حال شنیدن اغراقی در خصوص تعداد جزیره‌های این منطقه هستید اما در حقیقت این منطقه هزار و هفتصد و نود و سه (۱۷۹۳) جزیره کوچک و بزرگ دارد. وسعت بزرگترین جزیره‌ها به صد کیلومتر مربع نیز می‌رسد و کوچکترین جزیره‌ها نیز تا ۹۳۰ سانتی متر مربع دارند. این تعداد جزیره تنها شامل جزایری است که در تمام طول سال حداقل ۹۳۰ سانتی متر مربع یا همان یک فوت مربع بیرون باشند و حداقل یک درخت در آنجا رشد پیدا کرده باشد. برخی از این جزایر تنها دارای یک درخت و چند بوته‌ی کوچک هستند. برخی از این جزایر خالی از سکنه هستند و برخی دارای یک یا چند خانه کوچک و بزرگ. این مجمع الجزایر که در سال ۲۰۰۲ توسط یونسکو به عنوان یکی از زیستگاه‌های جهانی ثبت شد با جمعیت ۱۴۰۰ نفری خود بر روی رودخانه سنت لورنس و حاشیه شمال شرقی دریاچه انتاریو واقع شده و به عنوان یکی از اصلی‌ترین مراکز غواصی آب شیرین و قایقرانی جهان شناخته می‌شود. چندین کشتی غرق شده در پارک ملی هزار جزیره قرار دارد که امروزه به یکی از محبوب‌ترین دیدنی‌های کانادا تبدیل شده و بسیاری از مسافران تور کانادا برای تماشای غروبی به یادماندنی به آنجا سفر می‌کنند. بسیاری از مسافران تور کانادا برای گذران ماه عسل و تعطیلات عاشقانه خود به این منطقه می‌آیند. جزیره وولف دهکده‌ای کوچک در دهانه رودخانه سنت لورنس است که نخستین جزیره از این مجمع الجزایر به شمار می‌آید. در این دهکده چندین کافه و رستوران و شیرینی پزی هست که بوی غذا و نوشیدنیشان شما را مست می‌کند. پیاده‌روی، دوچرخه‌سواری، آب تنی در دریاچه‌های اطراف، ماهی‌گیری، پرنده نگری و لذت بردن از مناظر زیبا و آب و هوای خنک از کارهای دیگری است که در جزیره وولف می‌توانید انجام دهید.  گفته می‌شود اولین آثار به دست آمده از انسان‌ها در پارک ملی هزار جزیره کینگستون مربوط به هفت هزار سال پیش است. 
مجمع الجزایر هزار جزیره در مرز میان آمریکا و کانادا قرار گرفته است و برخی قسمت‌های آن در استان انتاریو و باقی قسمت‌ها در ایالت نیویورک واقع شده‌اند.

 

شما می‌توانید کشتی‌های کروز را که در کنار اسکله، مرکز خیابان کینگستون و در خیابان بروکل نمایان هستند را ببینید. این کشتی ها توسط ساختمان‌های تاریخی منحصربه‌فرد، کافه‌ها و پارک کنفدراسیون شناخته می‌شوند. اگر به هزار جزیره سفر کردید، می توانید از تفریحات هیجان‌انگیزی چون سوار شدن بر عرشه کشتی‌های کروز نهایت لذت را ببرید و شامی رویایی را به همراه تصویری از چشم‌انداز زیبای دریای ‌بی‌کران، نوش جان کنید. کشتی‌های کروز تنها و بهترین راه برای رفتن به یک سفر پر هیجان و بی‌نظیر دریایی محسوب می‌شود. یک کشتی تفریحی لوکس برای تجربه‌ای تازه و شیرین که با دیدن مقاصد مختلف، می‌توانید خاطره‌ای به‌یادماندنی از روزهای خوب زندگی را در ذهنتان ثبت کنید و از مناظر باشکوه کشور کانادا لذت ببرید. کشتی‌های زیبای کروز در کنار سواحل سنت لارنس می‌توانند شما را به دیدن جزایر محلی زیبا ببرند تا به بازدید از دیدنی‌هایی چون قلعه تاریخی فورت هنرین کینگستون بروید. همچنین با کشتی‌های کروز سری به یکی از روستاهای تاریخی و عجیب و غریب Rockport اونتاریو بزنید تا بتوانید لذت مهمان‌نوازی مردم کانادایی را تجربه کنید و شبی زیبا را در کلبه‌های لوکس این روستا بگذرانید. در سفر به هزار جزیره با کشتی‌های کروز، بازدید از قلعه  Boldtرا فراموش نکنید، قلعه‌ای شگفت‌انگیز در قلب هزار جزیره که در رودخانه سنت لارنس قرار گرفته است. 

 

 

 

 

گالری تصاویر