درباره کبک

کبک | Quebec

کبک، شهری با تاریخ ۴۰۰ ساله که مرکز استانی به همین نام در کشور کانادا است. زبان مردم این شهر کانادایی به این دلیل که سال ها مستعمره فرانسه بود فرانسوی است. در سال ۱۹۸۵ قلعه ها، موزه ها و ساختمای متعددی از این شهر در فهرست آثار یونسکو قرار گرفت. با توجه به جاذبه های تاریخی و همینطور جشنواره هایی که در این شهر برگزار می گردد، سالانه مسافران زیادی به سمت این شهر در کانادا گسیل می شوند.

شهر کبک، بزرگترین شهر در شرق این کشور کانادایی به شمار می رود  و بعد از سه شهر سنت جان، پرت رویال و تدوزاک کبک قدیمی‌ترین شهر کانادا است

کبک، از شهرهای تاریخی کشور کانادا به شمار می رود، از آغاز سال ۱۶۰۰ به بعد، کبک مقصد اصلی برای اقامت فرانسوی ها و همچنین نقطه شروع برای اکتشاف مناطق دیگر کانادا بود. در قرن ۱۸ ام اتفاقات مهمی در این ناحیه رخ داد، پس از یک سری ها بین نیروهای انگلیسی جنرال لوییس جوزف دی مونتکالم را در دشت آبراهام در خارج از کبک سیتی در سال ۱۷۵۹ شکست دادند؛ در نتیجه این جنگ فرانسه تمامی مناطق متصرفه کانادا را به بریتانیای کبیر واگذار کرد و کبک دیگر جزء مستعمرات فرانسه نبود. در اواسط قرن ۲۰ ام کبک توانست یک دوره مدرنیزه شدن را پشت سر بگذارد، که به آن انقلاب آرام مشهور است. هم اکنون این شهر مستعمره نبوده و به عنوان یکی از مقاصد گردشگری مهم در کشور کانادا به شمار می رود.

در شهر کبک، چهار فصل بسیار متضاد را می توانید شاهد باشید؛ در بهار هوا آرام و لطیف بوده و در پاییز هوا بسیار سرد می شود. اغلب در فصل تابستان این شهر گرم و شرجی است و همچنین زمستان های نسبتا طولانی و برفی را شامل می شود. در این فصول بسیار متناقض گاهی درجه دمای هوا به ۳۵ درجه سانتیگراد در تابستان و -۳۵ درجه سانتیگراد در زمستان می‌رسد.

 

 

 

جاذبه های گردشگری در شهر کبک

موزه ملی هنرهای زیبای کبک | Musee national des beaux-arts du Quebec

در سال ۱۹۳۳ موزه هنرهای زیبای کبک در دشت آبراهام بنا نهاده شد. بیش از ۲۵۰۰۰ اثر هنری برای بازدید در این موزه وجود دارد که نمایشگاه هایی از آثار باستانی مصر تا مجموعه هایی از موزه لوور پاریس و … را می توانید در سکوت مطلق تماشا کنید.

محله قدیمی کبک |  Old Quebec

محله ای قدیمی در شهر کبک کانادا با تاریخ ۴ هزار سال وجود دارد و به خاطر معماری و وجود ساختمان ها و قلعه های تاریخی که دارد هر سال گردشگران زیادی به سمت این شهر سفر می کنند. در قرن ۱۹ آثار تاریخی در این شهر به ثبت در میراث فرهنگی یونسکو رسید. جاذبه های گردشگری زیادی در این منطقه وجود دارد.

 

سایت تاریخی ملی کانادا | Fortifications of Quebec National Historic Site

سازه های دفاعی مشرف به رودخانه سنت لارنس و سنت چارلز که از قرن ۱۶ تا ۱۸ میلادی ساخته شده است. خیلی حیف است به این شهر سفر کنید و از سایت تاریخی ملی کانادا دیدن نکنید. سعی کنید همراه با راهنمای تور یا کسی که به تاریخ این منطقه آشناییت دارد برای تماشای آن بروید.

مگا پارک | Mega Parc

بزرگترین پارک تفریحی شهر کبک مگاپارک است که مناسب برای تمام گروه های سنی می باشد. این پارک جذاب برای بچه ها بازی هایی مثل اسکیت، roller-coaster، چرخ و فلک،صخره نوردی،اسکی روی یخ، بولینگ و … دارد.

باغ گیاه شناسی راجر | Jardin Botanique Roger Van den Hende

مجموعه ای از گیاهان شناخته شده، ناشناخته و یا نادر در این باغ گیاه شناسی زیبا جمع آوری شده است، در سال ۱۹۷۸ بازدید از این باغ به صورت عمومی برای تمام مردم امکان پذیر شد؛ بازدید از این سرزمین شگفت انگیز رایگان است.

 

کلیسای جامع | Basilique Cathedrale Notre Dame de Quebec

کلیسای جامع و قدیمی Basilique Cathedrale در سال ۱۶۴۷ میلادی در شهر کبک ساخته شد و در طی این سال ها دوبار بر اثر آتش سوزی تخریب شد. این کلیسا با آثار هنری غنی و زیبایی طراحی شده مثل پنجره های بزرگ رنگ آمیزی شده است. در سال ۲۰۱۴ به مناسبت سالگرد ۳۵۰ سال وجود کلیسای جامع در کبک را جشن گرفتند.

مراکز خرید در شهر کبک

  • مرکز خرید Laurier Quebec

آدرس: Boulevard Laurier, Ville de Québec, QC G1V 2L8, Canada 2700

  • مرکز خرید کپیتال | Galeries de la Capitale

آدرس: Boulevard des Galeries, Ville de Québec, QC G2K 1N4, Canada 5401

  • مرکز خرید فلور | Fleur de Lys centre commercial

آدرس:  Boulevard des Galeries, Ville de Québec, QC G2K 1N4, Canada 5401

 

فستیوال های کبک

کارناوال زمستانه هر سال در اول فوریه (۱۲ بهمن) برگزار می شود و تا سه هفته بعد هم ادامه دارد.

فستیوال سنت ژان باپتیست در ۲۳ ژوئن (۲ تیر) برگزار می شود و بین مردم این شهر بسیار محبوب است.

جشنواره موسیقی در اواسط ماه جولای (مرداد) برگزار می شود.

 

گالری تصاویر