درباره اسلو

شهر اسلو نروژ

شهر اسلو بزرگترین شهر و پایتخت کشور نروژ است. اسلو همچنین تنها شهر نروژ است که خود یک استان و یک شهرستان نیز به‌ شمار می‌آید.

اسلو بزرگ‌ترین شهر نروژ و مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی این کشور است. شهری که زمانی میراث وایکینگها بود، در سال ۲۰۱۰ به عنوان دومین شهر گران دنیا شناخته شد.
  • آشنايي با نروژ

طبیعت بکر، تلفیق معماری قدیم و جدید، موزه‌های خیره کننده و سرگرمی‌های پرانرژی فراوان باعث شده تا اسلو یکی از محبوب‌ترین شهرهای اروپا برای توریست‌ها باشد. بیشتر بازدیدکنندگان اسلو توان دل کندن از موزه‌های متعدد شهر را ندارند.

زل زدن در تابلوی نقاشی «جیغ» ادوارد مونش، پاكردن در کفش اسکی قهرمان المپیک در موزه «هولمنکولن» و پیدا کردن پنجرهای به تاریخ و فرهنگ جهان در کشتی وایکینگ‌ها، چیزهایی نیست که بتوان از کنار آنها به سادگی گذشت. به تمام اینها کافه‌ها، رستوران‌ها و فضاهای باز شهر را هم باید اضافه کرد که لذت ماندن در پایتخت نروژ را ماندگارتر می‌کند. مردم اسلو همه ورزشکار هستند؛ کوهنوردی، اسکی و دریانوردی از تفریحات روزمره آنهاست و همین تفریحات ورزشی و آب و هوای پاک باعث شده لذت زندگی در اسلو را با هیچ شهر دیگری عوض نکنند. اسلو یکی از بزرگ‌ترین پایتخت‌های اروپا از نظر مساحت (۴۵۰ کیلومتر مربع) اما در عین حال با تراکم جمعیت اندک است.

همچنین اسلو تنها پایتخت اروپایی است که می‌توان در آن دوچرخه سواری، پیاده روی، اسکی و قایقرانی را با هم تجربه کرد،اما چیزی که اسلو را از تمام پایتخت‌های کشورهای جهان متمایز می‌کند سادگی خیره کننده طبیعی آن است. مگر در پایتخت چند کشور پیشرفته دنیا می‌توان با مترو به جنگل، دریاچه و مسیرهای پیاده روی رسید؟ اسلو یک شهر پر انرژی است که تمام ۲۴ ساعت بیدار است و شما را به هیجان و شادی دعوت می‌کند.

  • تقویم سفر

بهترین زمان برای سفر به اسلو از اول بهار تا آخر مرداد است؛ یعنی زمانی که درجه حرارت هوا بالاست و قیمت اتاق‌های شهر هم مناسب‌تر می‌شود؛ شما می‌توانید در این فصل سال اتاقی با قیمت ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار کرایه کنید و این قیمت برای ماندن در شهری که دومین شهر گرانقیمت دنیاست بسیار مناسب است. هرچند این فصل سال دمای هوا بسیار مناسب است، اما فراموش نکنید که یک کت همراه خود بیاورید چون شب‌ها هوا می‌تواند سرد شود. به دليل نزديكي به قطب شمال، اسلو در تير ماه ٢٤ ساعت روز است و زمستان‌های تاریک طولانی هم دارد. تابستان و بهار اسلو با جشنواره‌های متنوع بسیار دیدنی است.

گالری تصاویر