درباره تورنتو

تورنتو به عنوان بزرگ‌ترین شهر کانادا، یکی از قطب‌های اقتصادی و گردشگری در جهان محسوب می‌شود.

تورنتو که مرکز استان انتاریو به‌شمار می‌رود، پرجمعیت‌ترین و بزرگ‌ترین شهر کشور کانادا نیز محسوب می‌شود. این شهر چند ملیتی، علاوه بر جاذبه‌های شهری، از مراکز مهم اقتصادی و تجاری در جهان است. تورنتو با پیشرفت چشم‌گیر خود در سال‌های اخیر، به یکی از مقاصد گردشگری و حتی مهاجرتی تبدیل شده است.

پیشینه‌ی سکونت بشر در این منطقه به بیش از ۱۱ هزار سال قبل برمی‌گردد. به عبارت دقیق‌تر، پس از عصر یخبندان، سکونت بشر در این منطقه آغاز شد. تورنتو که در ابتدا متعلق به بریتانیابود، از سال ۱۷۹۳ شکل شهری به خود گرفت و در سال ۱۸۳۴ به عنوان شهری مستقل تشکیل شد.

جاذبه های تورنتو آنقدر زیاد است که هرچقدر هم که آن را بگردید، باز هم چیزی برای شگفت زده کردن شما دارد. می توانید به مکان های تاریخی آن بروید، در کوچه های جالب و زیبایش قدم بزنید و از روح این شهر لذت ببرید. اگر هم که می خواهید کمی درختان سبز و طبیعت ببینید، باز هم شهر تورنتو برای شما دیدنی هایی فراهم کرده است. 

 

 

 

صنعت گردشگری آن به خاطر جاذبه هایی که دارد، بسیار پر رونق است. مردم زیادی از سراسر جهان همیشه در حال گشت و گذار در تورنتو هستند. شاید باور نکنید اما سالانه حدودا ۴۰ میلیون نفر به این شهر سفر کرده و در جاذبه های تورنتو زندگی می کنند. بخشی از آبشار معروف نیاگار هم در استان اونتاریو واقع است که باعث شده جذابیت های بی اندازه این شهر افزایش پیدا کنند. اگر بخواهیم چند مورد از جاذبه های آن را بیان کنیم می توانیم به برج سی اِن، یکی از نمادهای شهر، موزه رویال اونتاریو، پر از آثارهای ارزشمند، قلعه کازا لوما مربوط به هنری پلات، میلیونر کانادایی، باغ وحش تورنتو و میدان دانداس، محل برگزاری بسیاری از رویدادها اشاره کنیم.

گالری تصاویر