ویزای شنگن

 

این ویزا مجوز ورود به حوزه شنگن است که از ۲۶ کشور تشکیل شده که پیمان شنگن را پذیرفته اند. ۲۲ کشور عضو اتحادیه اروپا و چهارتای دیگر عضو منطقه تجاری آزاد اروپا ” ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس ” هستند. ویزای شنگن بخش گسترده ای از اروپا را دربر میگیرد؛ به جز بریتانیا، رومانی، کرواسی، قبرس و ایرلند که هنوز به پیمان شنگن نپیوسته اند. متقاضی ورود به حوزه شنگن می تواند از یکی از کشورهای این حوزه ویزا دریافت کند و پس از آن مطابق تاریخ اعتبار ویزا و قوانین موجود در کل محدوده شنگن سفر نماید. ورود مسافر باید به کشور صادر کننده ویزا و بیشترین مدت اقامت وی نیز در آن کشور باشد.

 

نیکا گشت امکان درخواست ویزا از کلیه کشورهای صادر کننده ویزا در حوزه شنگن را دارد اما با توجه به ارتباطات قوی کنسولی خود، برای داشتن بالاترین میزان اطمینان در روند دریافت ویزا، کشورهای جمهوری چک  و مجارستان و سوئیس را به عنوان کشور صادر کننده ویزا به شما پیشنهاد می کند.

 

متقاضیان ویزای شنگن که قصد ورود به محدوده شنگن از طریق  کشور جمهوری چک را دارند می توانند از خدمات ویزای چک در شرکت نیکاگشت با بالاترین اطمینان خاطر، استفاده نمایند لازم به ذکر است متقاضی می بایست حداقل ۳ شب در پراگ اقامت داشته باشد و  دارای حداقل شرایط، یعنی دارا بودن شغل و مدارک مربوط به آن و همچنین دارا بودن حساب بانکی با موجودی مکفی جهت سفر به اروپا باشد.

 

نکات مهم

  1. تمامی مدارک متقاضی می بایست به زبان انگلیسی ترجمه شوند.
  2. حداقل یک سوم زمان اقامت مسافر در اروپا باید در کشور جمهوری چک بوده و به ازای آن رزرو هتل را از نیکا گشت دریافت نماید.
  3. پس از صدور ویزا به ازای هر نفر ضمانتنامه بازگشت از سفر دریافت می گردد.

 

مدارک مورد نیاز سفارت ها : 

مدارک مورد نیاز سفارت چک

مدارک مورد نیاز سفارت فنلاند 

مدارک مورد نیاز سفارت اسپانیا 

مدارک مورد نیاز سفارت لهستان

فرم مشخصات فردی 

تحویل مدارک

حضور کلیه افراد متقاضی (حتی فرزندان زیر ۱۲ سال) نیز طی روز مصاحبه الزامی می باشد. سی دقیقه قبل از زمان اعلام شده برای تحویل مدارک در محل اعلام شده توسط آژانس حضور داشته، مطابق نوبت و ظرفیت پس از مدتی شما را صدا زده و اجازه ورود دریافت خواهید کرد. ( اسم شما از قبل در لیست متقاضیان آن روز وارد گردیده.) صحبت با تلفن همراه یا کار با سایر وسایل الکترونیکی از قبیل لپ تاپ ممنوع می باشد. ترجیحا از همراه داشتن وسایل فوق خودداری کرده و یا حین ورود خاموش نمایید. به رغم نوع درخواست (توریستی)، تسلط به برنامه فردی اشخاص مورد اصلی مصاحبه و با هدف ” شناخت از هدف سفر شما” انجام می پذیرد که دانستن مطالب ذیل از الزامات در این خصوص می باشد:

  • آگاهی، نسبت به تاریخ دقیق شروع و اتمام سفر ( میلادی)
  • آگاهی نسبت به شهرهای محل اقامت و تعداد روزهای اقامت در هر شهر
  • آگاهی نسبت به نام هتل های رزرو شده در شهرهای محل اقامت
  • آگاهی نسبت به هزینه های اقامتی و مسافرتی (مبلغ هتل / پرواز / هزینه های روزانه ) و یا آگاهی دقیق نسبت به هزینه اجمالی پکیج تور (مشمول هزینه ارزی / ریالی)
  • مهمترین پرسش، علت برگزیدن جمهوری چک به عنوان مقصد اصلی سفر خود به عنوان یک گردشگر. (با رفتن به صفحه جاذبه های چک در خصوص جاذبه های گردشگری این کشور و یا پرسش از آشنایانی که سابقه سفر به این کشور را داشته اند، می توانید اطلاعات مورد نیاز در این خصوص را به دست آورید)